374620 přístupů

Vítězné derby s náměšťskou rezervou

V 18. kole naše Ačko doma přivítalo tradičního soupeře a velkého rivala – rezervu ze sousední Náměště. Náměšť-Vícenice B, jehož podzimní výsledky a tím pádem i umístění v tabulce bylo hodně za očekáváním, přijely v silné sestavě a chtěly odčinit podzimní domácí porážku po divoké přestřelce na vícenickém hřišti. Sokol Březník vs. FC Náměšť - Vícenice B | Muži A | 18. kolo | Sobota 14. dubna 2012 | 15:30 | sezóna 2011/2012 Březník se už nějaké to kolo potýká s marodkou a absencemi z různých příčin – a to v obou mužstvech, a tak se opět stalo, že na lavičce nebyl vůbec nikdo. Do zápasu i přesto vstoupil aktivněji a první půlhodinu soupeře přehrával. Z této převahy vzešly dva góly, které nakonec napsaly konečný výsledek a znamenaly všechny body.

Ve 4. minutě vymyslel hezký centr do vápna V. Franěk, ale nabíhající Čumplík míč hlavou minul. V minutě 12. se uvolnil Křoustek, ale v přečíslení prováhal nejvhodnější okamžik pro finálku na úplně volného J. Fraňka. První gól padl nedlouho poté. Čumplík vybojoval míč ve vápně a přihrál T. Fraňkovi na kraj vápna. Ten si míč ještě přehodil na levou, čímž zároveň odstavil protihráče a střela pod břevno mu hodně sedla – 20. minuta 1:0. Hosté na to reagovali akcí D. Sobotky, který centrem do vápna našel přesně hlavu svého spoluhráče, který umisťoval do protipohybu Zedníčka. Ten však ještě stačil míč vytlačit z brány. Ve 32. minutě padl poslední gól utkání. L. Rybníček zahrával zkrácený roh po faulu na Křoustka a míč doslova padl na hlavu trestuhodně neobsazeného Čumplíka a skončil v síti. Honza hodně jásal. 2:0. Po tomto gólu přišlo nucené střídání zkušeného T. Fraňka, kterého trápí svalové zranění.

Hosté se ale nedali a přispěchali s dvěma nebezpečnými ranami. Nejprve Kohút pálí z dálky – Vlastík vytahuje levharta a kazí mu radost. Na řadu přišel taky rychlonohý Polák, jeho pohotová rána zpoza vápna však končí těsně nad šibenicí. V jakés takés šanci se pak ještě zjevil Křoustek, který zkoušel vysoký lob na hostující bránu, byl však tísněn dvěma obránci.

Druhý poločas byl ve znamení přeskupení sestavy a mírné zatažení domácího celku. Hosté pomalu přebrali iniciativu. Však také byli na tahu. Jejich šance se zdály být nebezpečné, ale povětšinou končily ještě před finální nahrávkou a také před domácím vápnem. Únik Hošťálka v 56. minutě hasil mladý Dvořáček a rozhozenému střelci se míč na kopačce svezl. Slušný impuls přišel se střídajícím mladíkem Musilem, který dělal domácím problémy zejména svou rychlostí. V 62. minutě se po centru ocitl sám za domácí obranou, hlavou zády k bráně však netrefuje. O pět minut později vybojoval již skoro ztracený míč a zkoušel takřka z nulového úhlu překvapit Zedníčka. Opět mimo.

V 70. minutě další možnost pro hosty. Zdena Sobotka však při přímém kopu sází spíše na razanci a Zedníčka v podstatě neohrozí. Čas hostům běží příliš rychle. 80. minuta – další výborný zákrok domácího gólmana, kdy vyběhnutý sráží přímou ránu jednoho z hostů. Odražený míč kroutí D. Sobotka k bráně, ale nedokroutí.

Domácí v těchto chvílích drží výsledek a čekají na brejky. Do jednoho takového se dostává Křoustek, ale zahnaný obráncem mimo ideální stopu střílí podél branky mimo. Pak přišly tři neuvěřitelné obranné skluzy tvrdého stopera Ptáčka, kdy zhruba po vteřinách trefuje vždy čistě míč na soupeři a sklízí, ojediněle vídaný, potlesk za obranný zákrok.

Marná snaha hostů ústí v jejich největší zápasovou šanci, kdy konečně povedenou střelu z kopačky obávaného Hošťálka chytá Zedníčkova pravá tyč. Těsně před koncem se nešťastně zraňuje domácí útočník Křoustek, který v jednom z brejků padá jako podťatý a drží se za pochroumaný stehenní sval. Poslední šanci měli domácí. J. Franěk v přečíslení nakonec tvrdě pálil, Coufal však věděl co s tím. Poměrně dlouho se pak čekalo na závěrečný hvizd sudího Vence, který nastavil nevídaných 6 minut.

Náměšť tak ani v druhém vzájemném utkání nezískala ani bod a derby opět výsledkově vyznělo pro Březník. V tabulce to znamená posun zpět na 4. příčku a díky překvapivé 4brankové prohře Blatnice v Syrovicích tak ztrácí na prvního opět pouze 3 body.

Naše Béčko si nedělním upachtěným vítězstvím v závěru nad posledním Hodovem v podstatě zajistilo účast v první čtyřce základní skupiny a budou bojovat ve skupině o 1. – 8. místo play-off čtvrtých tříd. Ale nepředbíhejme. Příští týden je na řadě očekávané derby s Kralicemi, kam však naše rezerva zřejmě odcestuje maximálně oslabena kvůli souběžně hranému zápasu Ačka v Rokytnici a hrozivě se rozrůstající marodce.

Hodnocení: 5 (100%) - počet hlasů: 5
-+
napsal Grunge
[přečteno 10682x]
Vydáno: Neděle 15. dubna 2012 21:54:13 Report ze zápasu Sokol Březník vs. FC Náměšť - Vícenice B | Muži A | 18. kolo | Sobota 14. dubna 2012 | 15:30 | sezóna 2011/2012