374976 přístupů

Po povedeném závěru zůstavají body doma

V posledním podzimním domácím zápase jsme přivítali soupeře z Chlístova, který měl pouze o bod méně než my, a tak bylo nezbytné bodovat. Sokol Březník vs. TJ Slavia Chlístov | Muži A | 12. kolo | Neděle 23. října 2011 | 14:30 | sezóna 2011/2012 Hned ze začátku utkání bylo k vidění nedorozumění mezi Zedníčkem a Jiránkem, z čehož šli málem hosté do vedení už ve 3. minutě utkání, naštěstí se tak nestalo. Na opačné straně byl k vidění J. Franěk v dobré pozici, ale akce byla ukončena zvednutým praporkem na postraní čáře Fryčem. V 8. minutě byla k vidění další pěkná akce, kdy M. Sobotka v úniku potáhl míč a nahrál ho P. Flesarovi, ten se dostal s míčem až na okraj velkého vápna, kde v dobré šanci špatně přihrál do finálky zpět M. Sobotkovi. O první změnu stavu se postarali domácí, kdy P. Flesar vyslal tečovanou přihrávkou do úniku J. Křoustka, a ten střelou pod brankářem proměnil, 23. minuta – 1:0. Domácí mohli svůj náskok navýšit, když Víťa Franěk poslal po lajně J. Křoustka, ten nahrál J. Fraňkovi na malé vápno, ale ten pravačkou v tísni přestřelil. Poslední čtvrthodinka prvního poločasu patřila hostům. Nejdříve vyslal povedenou střelu z dálky Kresa, která šla těsně nad. O minutu později se hosté už dočkali vyrovnání, kdy se po chybě Jiránka, který špatně odhlavičkoval míč, hosté dostali k přečíslení naší obrany a Svoboda pěknou dělovkou z úhlu prostřelil Zedníčka v naší bráně, 29. minuta – 1:1. Hned poté byla k vidění další obrovská chyba Jiránka, ale tentokrát to tentýž hráč stíhá odvrátit. Poslední šance domácích byla k vidění v 34. minutě, kdy J. Křoustek našel pasem M. Sobotky, ten si míč dobře zpracoval, ale jeho střela šla mimo tři tyče. O chvíli později byl k vidění obrovský propad v domácí obraně, vše na poslední chvíli uhasil veterán Jiránek. V poslední pětiminutovce jsme nabídli hostům dvě možnosti k obratu skóre, ale nejdříve po rohovém kopu osamocený Svoboda naštěstí netrefil hlavičkou bránu a v 45. minutě Zedníček parádní robinzonádou vytáhl krásnou střelu Kresy a udržel tak nerozhodný stav po první půli.

Začátek druhé půle patřil opět domácím, nejdříve byla k vidění parádní střela z první T. Fraňka, která jen těsně minula šibenici. V 56. minutě byl jasně faulován T. Franěk ve velkém vápně a následovně byl nařízen pokutový kop, ke kterému se postavil sám postižený a nekompromisně proměnil k levé tyči a strhl tak vedení opět na naši stranu, 2:1. Nadále zůstával Březník aktivnějším mužstvem, další střelu T. Fraňka zachránila teč hostujícího obránce od dalšího gólu. V 64. minutě byla k vidění dalekonosná střela z dálky na Zedníčkovu bránu, který s problémy vytěsnil na roh. O chvíli později se dostal do breaku hostující Svoboda, jeho bombu ovšem Zedníček nyní zlikvidoval. Zedníček neví kam dřív skočit, dalšími třemi skvělými zákroky drží domácí v jednobrankovém vedení. Nakonec se hosté po několika šancích dočkali, do malého vápna propadá polovysoký centr, který tečoval Picmaus a vyrovnal v 74. minutě na 2:2. Následovně byl k vidění průnik M. Sobotky s J. Fraňkem, ale brankář vyběhl včas a míč si stáhl pro sebe. Další dalekonosnou střelu předvedl P. Flesar, který střelou z první zaměstnal hostujícího brankáře, který s problémy vyrazil pouze na roh. Poslední velká šance hostů byla k vidění v 80. minutě, když se krásně uvolnil Picmaus, ale Jiránek v poslední chvíli zatáhl za záchranou brzdu a stáhl tak protihráče k zemi. Jiránek za tento faul viděl pouze žlutou, jelikož se poblíž nacházel ještě M. Dvořáček, který by nejspíše hostujícího hráče ještě dohnal. Dva centry zleva, dva góly. To je vizitka J. Fraňka v rozmezí tří minut. Nejdříve v 82. minutě nacentroval přesně na nohu svému mladšímu bratrovi Víťovi, 3:2 a o tři minuty později posadil míč na hlavu nejmenšímu hráči na hřišti M. Sobotkovi, 4:2. Do konce se už nic vážného nestalo, spíše se utkání dohrávalo pouze ve středu pole, a tak se po konečném hvizdu pana rozhodčího Maleny mohlo jít zakřičet do kabin radostné: "BOSNA, BOSNA, BOSNA….".

Za zmínění stojí dnes několik vynikajících zákroků V. Zedníčka, který držel Březník na nohou. Dnes se dařilo i T. Fraňkovi, který se dostával do zakončení. Dobře do zadu hrál P. Flesar a důraz J. Křoustka taky přinesl ovoce. J. Fraňkovi se celý zápas nedařilo, ale nakonec jej rozhodl dvěma přesnými centry. Hostující brankář Belvončík zápas nedochytal po střetu s M. Sobotkem, poté co byl zasažen míčem do oka, nahradil ho obránce Bobek (87. minuta).

Poslední zápas podzimu odehrajeme v N. Syrovicích v neděli 30.řijna od 13:30.

Hodnocení: 3 (76.92%) - počet hlasů: 13
-+
napsal Michi
[přečteno 11101x]
Vydáno: Pondělí 24. října 2011 11:15:03 Report ze zápasu Sokol Březník vs. TJ Slavia Chlístov | Muži A | 12. kolo | Neděle 23. října 2011 | 14:30 | sezóna 2011/2012