419467 přístupů

Po dvou prohrách vítězství s lídrem tabulky

V sobotním odpoledni na naše hřiště zavítal vedoucí celek tabulky z Blatnice. Soupeř měl na kontě pouze jednu prohru, a proto se dal čekat těžký zápas. Domácí kouč udělal oproti minulému nepovedenému zápasu v Rudíkově dvě změny v sestavě. Obranu vyztužila nová posila z Náměště, a to nestárnoucí Honza Klíma a na levé straně zálohy nastoupil M. Sobotka. Sokol Březník vs. SK Blatnice | Muži A | 8. kolo | Sobota 24. září 2011 | 15:30 | sezóna 2011/2012 Utkání začalo hvizdem rozhodčího Fryče a na první nebezpečnější příležitost se čekalo až do sedmé minuty, kdy Jarda našel krásným centrem Vítě, jeho střelu však výborně vytáhl gólman hostí. Hned o dvě minuty později potáhl míč po pravé straně Kury, ale na jeho přihrávku nikdo nedosáhl. Ve 12. minutě zahrozili i hosté. Jejich rohový kop znamenal velkou příležitost pro M. Doležala, naštěstí pro nás míří jeho hlavička vedle. V zápětí se zastřeluje Kury, kdy po pěkném úniku slabě zakončuje. Ve 22. minutě se však trefuje. Libor ho nachází na vápně, Kury si poradí s obráncem a razantně zakončuje k tyči – 22. minuta 1:0. O deset minut později se skóre vyrovnává. Hosté zaútočili po jejich nebezpečné levé straně a při pokusu o centr byl Víťa z metru nastřelen do ruky. Rozhodčí neváhal a odpískal hodně přísnou penaltu, kterou Tonšíček proměňuje – 32. minuta 1:1. V zápětí může vrátit vedení na naše kopačky Jarda, kdy po chybě hostující obrany postupuje sám na gólmana, ale z blízka přestřeluje. Za další 4 minuty zahrozí i hosté, ale jejich střela z dálky končí těsně nad. Ve 43. minutě přišla další sporná situace. Kury dostal delší balón za obranu, kde došlo ve vápně ke střetu s hostujícím gólmanem, ale píšťalka se neozvala. Toto rozhodnutí vyvolalo velké emoce jak v hledišti, tak i na hřišti. Domácí požadovali odpískání penalty (nemůžu říct 100%, jestli to byl faul nebo ne páč jsem v té chvíli byl daleko asi 50 metrů ;-)).

Druhý poločas začal závarem před domácí brankou, ale Vlastík nakonec míč lapil. O minutu později zahrává přímák Libor a jeho pěkná střela končí pouze na boční síti (někteří fanoušci se už radovali). Hosté opět zahrozili z rohu, když jejich hlavička přes celou branku končí pouze na břevně. V 54. minutě nakopnul balón Milan, jeho nákop ideálně pro nás nadzvedl hostující obránce a Jarda šel sám na gólmana a tentokrát proměňuje – 54. minuta 2:1. O tři minutky později opět Milan v akci, ale tentokrát zmatkuje. Obrana však dnes hraje pozorně, a abych se pochválil, tak zachraňuji. V další příležitosti je Tomáš F., kdy po přistrčení od Kuryho střílí těsně vedle. V 70. minutě v útoku hosté, kdy opět hrozí z rohu a opět míří nad. Za tři minuty je u vápna faulován Kury a rozhodčí nepíská, na to se však nemůže dívat pomezní, a tak na 40 metrů mává na hlavního, menší porada a přece jenom máme přímák. Pěkný centr a střídající Petr S. míří hlavičkou do břevna. V závěru se hosté snažili o tlak, ale pouštěli jsme je maximálně k nakopávaným balonům. V 87. minutě asi poslední větší závar v utkání. Michal S. si pěkně zpracovává balón kolem obránce a jde sám na gólmana. Je ovšem faulován a rozhodčí dává pouze žlutou kartu. Z přímáku Jarda pěkně obstřeluje zeď, ale hostující gólman skokem vyráží.

Touto naší výhrou se tabulka okresu vyrovnala ještě o něco víc, je jen škoda ztracených bodů z minulých domácích zápasů. Dnešní zápas ukázal, že se v Březníku fotbal hrát umí a musí se s námi počítat do dalších zápasů.

Hodnocení: 1 (64.29%) - počet hlasů: 28
-+
napsal Vogel
[přečteno 13295x]
Vydáno: Pondělí 26. září 2011 14:45:11 Report ze zápasu Sokol Březník vs. SK Blatnice | Muži A | 8. kolo | Sobota 24. září 2011 | 15:30 | sezóna 2011/2012