419444 přístupů

Triáda Fraňků po letech v jednom týmu!

Už je to dávno, co Tom, Jara a Viťa Fraňovi kopali za jeden mančaft. V letošní sezóně se tak setkali po mnoha letech opět v rodném Březníku. Splnili tak sen, mimo spoustě jiným, i novému kouči P. Trojanovi, který vždy snil kluky z této výjimečné fotbalové rodiny trénovat pospolu. Stalo se tomu tak dnes, kdy Březník odehrál druhý přípravný zápas na novou sezónu, když se letos poprvé představil svým příznivcům na domácím trávníku. Na druhé straně dnes stálo mužstvo z vedlejšího okresního přeboru Ždár nad Sázavou – Velká Bíteš "B". Mimo kluků Fraňkových se dnes sešla takřka kompletní sestava. Chyběli akorát Křoustek, Požár, rekreující se Čumplík a dlouhodobě Vérosta.

Stopy nového trenéra byly vidět hned od prvních minut. Hráči, kterým se v minulé sezóně tolik nedařilo, se do nové sezóny vybavili tolik potřebným ethusiasmem pro hru a vezli se s nadstandardním výkonem celého mužstva.

Zápas to byl dnes opravdu nadmíru pohledný. Počáteční tahanici o taktovku zápasu vyhráli naši a celý zápas už ji soupeři ani na chvíli nepůjčili. Celková převaha byla ovšem zužitkována až po půlhodině hry, kdy do prázdné brány zakončoval nejmladší z klanu Sobotků, který do poločasu přidal ještě jeden gól.

V druhé půli se probudil také shooter Cafú, který dvěma brankami zvýšil skóre na 4:0 pro domácí. Druhý poločas byl sice mírně vlažnější, ale to jen v kontrastu s tím prvním. Všem našim se dařilo a gólových šancí bylo jak máku. Odpuštěna buď řada spálených gólovek, které kompenzoval v poločase střídající L. Rybníček dlouhou střelou k tyči a Sobotka zkompletovaným hattrickem.

Hosté byli hodně unavení kvůli vyplýtvaným silám při hře bez míče, a tak je určitě potěšil čestný gól, který padl po přesném centru hlavou.

I druhý přátelák zvládlo naše nové "A"čko s překvapivým přehledem a porazilo neslané bítešské "B"čko vysoko 6:1. Všichni se již těší na novou sezónu ve vysněných vodách okresního přeboru.

Hodnocení: 5 (100%) - počet hlasů: 7