377004 přístupů

Sladká tečka na závěr

Uteklo to strašně rychle. Ani jsme se nenadáli a sezóna plná zvratů, velkých fotbalových bitev a zajímavých, někdy až překvapivých výsledků, která pro náš malý/velký tým měla tak výjimečnou příchuť, je za námi. Postup do okresu si Březník zajistil přestřelkou s Třebenicemi před domácí kulisou již dvě kola před koncem, po které přišly oslavy s příznivci, šampáněm a doutníky. Následovalo podivné utkání ve Smrku, o kterém se bude ještě dlouho mluvit a završení sezóny v podobě šlágru kola na domácí půdě proti silnému Lipníku mělo přijít právě dnes! Lipník si po opakované marné honbě za postupem spravil chuť alespoň v minulém kole, kdy pro domácí diváky vybojoval vítězství s celkově druhými Výčapy. Sokol Březník vs. Sokol Lipník | Muži A | 26. kolo | Sobota 18. června 2011 | 16:30 | sezóna 2010/2011 Před dnešním zápasem bylo na špici tabulky již rozhodnuto, a tak byl očekáván otevřený zápas plný ofenzivních parád, které oba týmy v této sezóně zdobily. A začalo se zostra. Ještě jsem doprodával poslední kusy památečních triček věrným fans, když jsem zahlédl jak Jara Franěk tlačí břichem, nebo čím, míč do sítě překvapeného soupeře – 2. minuta 1:0. Takhle moc to Lipník otevřít určitě nezamýšlel a na hřišti se pomalu přiostřovalo. Mimo jiné to schytal také J. Franěk, který se dral blokem hostů do zakončení, ale skřípnut nedokázal bodlou míč lépe umístit. Zajímavý okamžik přišel ve 12. minutě. Lipník měl míč už na naší brankové čáře! Efektním pokrytím míče a odstavením zabránil Sochor dotlačení do brány, což rozhodčí následně transformoval do odpískání nepochopitelné penalty. Po horoucím vysvětlování a rozhazování rukama k exekuci pokutového kopu nakonec opravdu došlo, hráč Lipníka však pouze hodil štempl na pravou vnější tyč, kam v tu chvíli také letěla rukavice domácího Zedníčka. Lipnická snaha o vyrovnání však tímto nekončila. Pro Březník krušnou desetiminutovku zakončili hosté povedenou křížnou střelou jen těsně vedle pravé tyče.

Ve 24. minutě vybojoval míč středopolař Rybníček a poslal krásný kříž na Křoustka na druhé. Ten však tento moment nemohl okořenit gólem, protože mu míč sklouzl po mokrém trávníku a následně po hrudi mimo hru. Hned 2 minuty nato však už radostně plácal Jaru Fraňka po ramenou. Ten totiž po přihrávce L. Rybníčka vyslal výstavní přízemní bombu, na kterou se ke vzdálenější tyči marně natahoval lipnický Spielvogel – 26. minuta 2:0. V první půli fantastický Rybníček vymyslel další finálku tentokrát na mladšího Fraňka, ten si ale lobem na hostujícího brankáře nepřišel. Ve 35. minutě poslal čerstvý Bc. Křoustek do gólovky dnes výjimečně hrajícího trenéra Zedníčka. Ten se ale pro špatné zpracování, které mu je u ostatních tak proti srsti, k zakončení nedostal. :) Na druhé straně vzápětí předvedl i Lipník svou ofenzivní sílu, kdy po pohledné kombinaci podruhé rozezněl konstrukci brány.

Ke konci poločasu měl však již navrch domácí tým a hezkými akcemi před vápnem se blýskli Křoustek a následně Čumplík. Tito dva hráči ve 43. minutě připravili šanci terminátoru Fraňkovi, po jehož ráně praskaly sváry na hostující svatyni. Pumelice šla však od břevna pouze nad bránu. Poslední přelití hry předvedli hosté. Jeden z jejich útočných bijců už postupoval z rohu po brankové čáře, ale včas přišel hraniční zákrok mladíka Csicsó, který skluzem zabránil finálce, načež musel být dlouho ošetřován kvůli silným křečím. V nohách měl totiž 90 minut zápasu s dorostem, kde ukořistil hattrick.

S poločasovým stavem 2:0 se hosté nehodlali smířit a do druhé půle vstoupili aktivněji. Ke snížení jim málem dopomohl Sochor, přeučený na beka, který tak tak, že neskóroval do vlastní sítě. O 2 minuty později už ale bylo zle. Lipnický Barůněk nastřelil míč na bránu tak prudce, že po několika tečích skončil míč u pravé tyče. Nešťastně zde zasáhl V. Franěk, který tyčku i přes velkou snahu neuhlídal – 50. minuta 2:1. To by ale nebyl náš Vitek, kdyby nechtěl své zaváhání vykompenzovat. To tedy ovšem stálo za to! Zpracoval přihrávku, bleskově se uvolnil za vápnem a vyslal polovysokou bombu k bližší tyči! Střela byla příliš prudká na to, aby mohl Spielvogel zasáhnout a ruce modrobílých a žlutých v ochozech letěly potřetí nahoru – 52. minuta 3:1. Touto nádherou ale ofenzivní smršť úvodu druhého poločasu nekončila! Za další dvě minuty si na roh naběhl lipnický útočník Kratochvíl a krásnou křižnou ranou propálil všechny sloupy ve vápně – 54. minuta 3:2.

Tento moment hosty nabudil k ještě většímu otevření hry a plné ofenzivě a domácím se najednou tolik nedařilo. Vyrovnání smrdělo ve vzduchu. V 64. minutě měli hosté ještě smůlu, když po vykombinování domácí obrany poslal jeden z nich míč pouze nad břevno. O pár minut později ale přišla střela, kterou hostující Ošmera překonal Zedníčka. Toto měl sice přečtené V. Franěk, ale na brankové čáře "zachraňoval" tak nešťastně, že trefil brzdícího Ošmeru, od kterého k jeho velké radosti míč doputoval do naší brány – 69. minuta vyrovnáno 3:3.

Hostům to stále nestačilo a evidentně si věřili na vítězství. Bosna se ale nikdy nevzdává, a tak se logicky na hřišti znovu přiostřilo. Dnes v pohodě hrající Křoustek dostal trochu prostoru na útočené polovině a klopenou střelou z dobrých 25 metrů málem zaskočil hostujícího gólmana. Střela rychle klesala k šibenici, ale nakonec míč jen zapadl za bránu. Tak se dělo vše okolo 80. minuty zápasu.

V zámezí už šly polemiky o spravedlivé remíze, když letos naposled zaúřadoval Jaragól. Dostal přihrávku od bráchy někam na kraj velkého vápna, svým osobitým způsobem vymíchal několik protihráčů a s velkým přehledem uklízel k tyči. Jakoby si jen vybíral minutu, kdy rozhodne. Jak příznačně zakončil svůj obrovský přínos pro Bosnu v této sezóně střelec přezdívaný Cafú - 84. minuta 4:3!

Lipníku na závěr už síly nestačily a pojistit vítězství mohl v závěru P. Flesar, ale míč mu na první špatně skočil a prázdná brána si jen tak posměšně zívla. Bylo asi 5 minut do konce, když se Sherlock vydal roztleskat ochozy. Docela se mu to dařilo a hráči si tak mohli užít malý Nou Camp na Velkém hřišti. Po pětiminutovém vytleskání a následném závěrečném hvizdu mohla proběhnout další mohutná děkovačka, tentokrát díky ostrovnímu počasí také s vítěznými skluzy po břichu!

Prasátko chytalo zlatou barvu, hektolitry piva proudily hrdly všech přítomných, sytá památeční trička zlatě svítila zaslouženému triumfu našich fotbalových úderníků. Vše, jak se patří na závěr, po dlouhé době, tak úspěšné sezóny. Za sebe jsem rád, že jsem to se všemi známými a přáteli mohl prožít naplno alespoň z pohledu fanouška či reportéra.

Jedním slovem – PARÁDA!

Hodnocení: 4 (92.31%) - počet hlasů: 13
-+
napsal Grunge
[přečteno 10201x]
Vydáno: Čtvrtek 23. června 2011 8:35:55 Report ze zápasu Sokol Březník vs. Sokol Lipník | Muži A | 26. kolo | Sobota 18. června 2011 | 16:30 | sezóna 2010/2011