400959 přístupů

Šanci dostali dorostenci

V předposledním kole sezóny 2010/2011 jsme zajížděli na neoblíbenou půdu Smrku. Po minulém zápase, kdy jsme si výhrou 6:3 nad Třebenicemi zajistili postup do Okresního přeboru, jsme nechali ostrostřelce Jardy Fraňka a nestárnoucího Libora Rybníčka odpočívat doma. Šanci tak dostalo šest hráčů z dorostu, z toho dva s námi hrají stabilně. Smrk v tomto zápase potřeboval získat body, aby se zachránil ve 3. třídě. Vše tomu také nasvědčovalo hned od začátku utkání. Jak nepochopitelné rozhodování rozhodčích, tak také agresivita domácích hráčů. FC Smrk vs. Sokol Březník | Muži A | 25. kolo | Neděle 12. června 2011 | 16:30 | sezóna 2010/2011 První poločas začal aktivně Smrk a hned z prvních útoků byl nebezpečný, například nenápadným centrem, který propadl až k brance, kde trošičku zazmatkoval Zedníček, ale míč šel těsně vedle. O první změnu skóre se však postaral Březník, když ve 13. minutě Matej vyslal krásný pas přes obranu na Vítě Fraňka, kde domácí stoper podběhl míč, a nechal tak Víťě pelášit samotného na bránu. Ten zkušeně zakončil střelou podél brankáře a rozvlnil tak síť domácí brány, 1:0. Další šance byla k vidění v 18. minutě, kdy se po kombinaci Malacha a Vítě Fraňka dostal míč ke Křoustkovi, ale ten pálil pouze těsně nad bránu. Další gólová šance ze strany hostí přišla v 24. minutě, kdy Malach vybojoval míč, přihrál ho Křoustkovi, který nahrával míč po zemi na území penalty, kde číhal Čumplík společně s domácím brankářem. Úspěšnější v tomto souboji byl domácí brankář, a tak tahle pohledná akce žádné ovoce nepřinesla. Smrk do této doby hrozil hlavně z rohových kopů a nákopů, ale nyní však ožil i fotbalově a od této chvíle už má více ze hry, protože musí! V 30. minutě se ocitl osamocený hráč smrku na rohu malého vápna, ale jeho střelu Zedníček zázračně zlikvidoval. O dvě minuty později přišlo to, co se dalo čekat. Prvně byla odpískána nesmyslně hra rukou, když si Sobotka zpracovával míč na hruď a z následovného přímého kopu byla odpískána penalta pro domácí! Když útočící hráč upadnul na kraji velkého vápna, přičemž se ještě snažil sebou stáhnout na zem Flesara, přičemž mu málem roztrhnul dres. Tento faul viděl rozhodčí z dálky cca 80 metrů, a tak nebylo pochybu o tom, že by tomu mohlo být jinak :). Domácí nařízenou penaltu proměnili, a tak vyrovnali stav utkání na 1:1. Chvíli na to hrozili domácí podruhé, z nebezpečně kopnutého přímáku, bylo orazítkováno pouze břevno Zedníčkovy brány. V poslední minutě prvního poločasu přišel od domácích jeden z mnoha nákopů za naši obranu, hostující útočník škobrtl o Babčana, který následovně upadl, a tak útočník mohl postupovat sám z boku na Zedníčkovu svatyni. Ten střelu vyrazil pouze k dobíhajícímu hráči, a ten už nedal Zedníčkovi šanci – 2:1. Samotný domácí hráč to okomentoval takhle: "To je snad poprvé v této sezóně, co píská taky někdo pro nás". Následovně byl po rozehrání ukončen první poločas.

V druhém poločase byl lepší domácí tým, Březník byl nejspíše celý otrávený z prvního poločasu a to taky nasvědčovalo chybám, které byly k vidění kolem 50. minuty, kdy několikrát po sobě chyboval Kratochvíl, když svými parádičkami (mávanými) netrefil ani jednou míč. Tyto hrubky naštěstí domácí nepotrestali. V 54. minutě přišel na řadu přímý kop pro domácí, tohoto řemesla se ujal mladý domácí stoper a krásnou střelou přes zeď směřoval míč do pravého horního růžku. Zde však parádní robinzonádou překazil domácím radost Zedníček a míč vytáhl do bezpečí. Hostující hráči byli do této doby neplodní, až na jednu ojedinělou šanci, kdy po rohovém kopu poslal Franěk míč na hlavu Čumplíka, ten hlavičkou netrefuje domácí bránu a míč končí pouze těsně vedle brány. V 70. minutě přišla definitivní tečka za prací rozhodčích, kdy byla puštěná dvoumetrová offisidová situace, domácí obrana přestal úplně hrát a Zedníček nadvakrát vyrážel před sebe, ale po třetí už míč nezasáhl, a tak skončil v naší síti, 3:1. Od této chvíle se zápas už jenom dohrával. Smrk měl stále více ze hry. Do konce zápasu už nebyla žádná velká šance k vidění, až na pár světlých okamžiků hostů na pokraji velkého vápna domácích, skóre se však už neměnilo, a tak Smrk vyhrál 3:1.

Smrk hrál svoji klasickou hru "nakopávání", hřiště bylo na první pohled přijatelné, ale po krátkém pobytu na něm, byl názor hned jiný. Rozhodčí silně zmanipulovali zápas svými výroky, do té doby ještě neviděno. Celý průběh zápasu byl podivný, nevídané minely hostí, silný vliv rozhodčích (offsidy, fauly) a zarputilost domácích. Smrk si touto výhrou definitivně zajistil setrvání ve 3. třídě.

Hodnocení: 3 (83.33%) - počet hlasů: 18
-+
napsal Michi
[přečteno 10200x]
Vydáno: Pondělí 13. června 2011 18:45:48 Report ze zápasu FC Smrk vs. Sokol Březník | Muži A | 25. kolo | Neděle 12. června 2011 | 16:30 | sezóna 2010/2011