613885 přístupů

Články

Koněšínský antifotbal úspěch neslavil

Nad hřištěm se ještě vznášela ozvěna bluesové kytary Jirky Nováka, který zde zpříjemňoval včerejší poklidný čarodějnický večer za překvapivě hojné návštěvy místních. Déšť se Březníku včera i dnes výjimečně vyhnul, a tak naši borci společně se soupeřem z Koněšína nastupovali na mírně proschlý trávník, na kterém již však byl znát odborný zásah našeho nového správce – Richarda. Zápasy s tímto odvěkým rivalem III. třídy nikdy nebyly chudé na skóre, a proto se to nepředpokládalo také dnes. Sokol Březník vs. TJ Koněšín | Muži A | 19. kolo | Neděle 1. května 2011 | 16:30 | sezóna 2010/2011 Pokud si ještě pamatujete, na podzim v září se Březničtí v Koněšíně dokázali poprat s nepříznivým vývojem utkání a i přes řadu zahozených šancí, a to včetně penalty, dokázali P. Flesarem a J. Fraňkem zápas ve finále otočit. Domácím tenkrát hodně pomohl vynikající gólman Štefl. V minulém kole nám Koněšín výrazně pomohl, když doma zastavil vítěznou vlnu Výčap. Dnes byl ale jistě odhodlán ukrojit nějaký díl bodů i u nás a potvrdit tak vzestupnou tendenci svých výsledků.

Popravdě, zápas to příliš pohledný nebyl. Zvláště tedy prvních 20 minut se obešlo kompletně bez šancí a úzký okruh diváků pobavil akorát úsměvný přeřek jednoho z hostujících na lavičce, když křikl na rozhodčího: "Padá, ještě nepiskáš!" :). Březník se v této fázi hry dostával pouze po vápno a hosté byli poněkud jaloví. Velký rozruch přišel v 17. minutě, kdy domácí Ptáček zachytil odražený míč na vápně a zela před ním takřka prázdná brána! Ku podivu všech tato situace gólem neskončila, protože střelec poslal míč vysoko nad! Poté následovala další hluchá desetiminutovka, kde za zmínku stojí snad jen dalekonosný pozdrav jednoho z hostujících, který domácí stálice v bráně pouze kontrolovala očima. První pohledná akce přišla až ve 30. minutě, kdy J. Franěk vybídl ke střele Čumplíka. Ten hezky vystřelil, ale hostující brankář výskokem vyrážel. Minutu nato přichází vzruch na lajně u sektoru domácích, kde je nevybíravým zákrokem přes špárky seknut V. Franěk hostujícím mladíkem Karáskem. Vrtal vytahuje první žlutou kartu zápasu. V 33. minutě už měli domácí příznivci ruce nad hlavou, když J. Franěk vsítil hlavou krásný gól. Rozhodčí Vrtal však viděl při výskoku faul a gól neuznal. Hosté poprvé výrazněji zahrozili hned z protiútoku únikem kanonýra Ševčíka, který potáhl balon po pravé straně, ale Zedníček v závěru likvidoval nepříliš tvrdou střelu. V 37. minutě posílá Kratochvíl do hostujícího vápna nabídku na teč, ale nikdo se nechytá. O minutu později mohl Ptáček odčinit své zaváhání z úvodu utkání. Rychlonožka V. Franěk posílá z pravé strany prudký centr napříč vápnem. Na konci doskakuje právě Ptáček, ale míč za letu trefuje špatně a hostující brána tak zůstává pro první poločas zakleta.

O co nudnější byl první poločas, o to víc vzruchu přinesl ten druhý. Po rozpačitých 7 minutách první závar v koněšínském vápně, kde padá podťat J. Franěk. Z pohledu diváka i domácích hráčů jasná penalta, která se však nekoná. 53. minuta znamenala první zlomový moment zápasu. Přemotivovaný koněšínský Karásek dostává za sražení Sochora po právu druhou žlutou kartu a je nucen odloudat se do sprch. V 58. minutě zakončuje sniper Franěk hlavou – Štefl v pohodě kryje. V 62. minutě po kombinaci posílá za obranu míč domácí P. Flesar. Na zadní tyči mohl skóre otevřít čerstvý Sochor, ale na míč hlavou nedosáhl. Za dalších 5 minut již však do té doby pozorná koněšínská hradba padla. L. Rybníček poslal polovysoký roh přímo na bránu, kde před bezmocným Šteflem tečoval veterán Jiránek! Radost byla veliká – 67. minuta 1:0. 71. minuta, hosté střídají. Na hřiště přichází obávaný hromotluk Kříž – alias Mafi. Ve stejném čase pak po přímáku z pravé strany po faulu na Rybníčka J. Franěk neprocpal míč do brány. Koněšínští z lavičky si hodně stěžují na výroky rozhodčího Vrtala a po slovním ataku jednoho z jejich funkcionářů na pomezního Coufala dochází dokonce k vyvedení hříšníka z lavičky. Neschopnost prosadit se kompenzují hostující hráči stále nevybíravějšími fauly. A jejich projev na hřišti i mimo něj nebyl příliš sympatický. V 73. minutě se v šanci ocitl P. Flesar, ale bránu placírkou netrefil. O 5 minut později J. Franěk krásně uvolňuje Sochora, který se žene sám na brankáře. Finální lob však trefuje nešťastně šajtlí a míč se odkroutil mimo bránu. Hosté, dohrávající v 10, cítí šanci na vyrovnání – v 81. minutě propadá míč na vápno k jednomu z koněšínských forvardů, ten ale tváří v tvář Zedníčkovi v rozhodující chvíli vůbec netrefuje míč. Vítězství mohl z domácího pohledu pojistit V. Franěk. L. Rybníček se neztotožnil s taktikou zdržování a rychle rozehrál přímý kop na J. Fraňka. Ten krásně našel stříleným centrem bráchy na druhé, ale ten pojistkou opovrhl a z první přestřelil. Koněšín měl ještě šanci na vyrovnání. V 90. minutě se jeho hráči hnali na domácí bránu, vše však nakonec utnul rázný Jiránek na stoperu a míč poslal do bezpečí za autovou čáru. Díky několikerému zdržování rozhodčí nastavoval až do 94. minuty, kdy se domácí konečně dočkali výsledkové pojistky. Sochor citlivě nakopnul míč směrem do prostoru, kde řádí kulometník Franěk. Ten naskočil hlavou na míč zády k vyběhnuvšímu hostujícímu brankáři, který však s boxováním přišel pozdě a míč udělal gólový oblouček do brány – 94. minuta 2:0. Po následné rozehrávce Koněšína už hlavní sudí Vrtal odpískal konec zápasu.

Lepší tečku za takto vypjatým utkáním si nikdo z domácích hráčů a příznivců nemohl přát. Hra Koněšína dnes byla pro všechny velkým zklamáním. Antifotbal s enormní snahou hru kouskovat, velké množství nečistot při zákrocích, spousta simulování a dopředu v podstatě vůbec nic, až na pár výpadů obávaného Ševčíka.

Tímto vybojovaným vítězstvím jsme si zachovali 7-bodový odstup od Výčap, které doma rozdrtily benfiku Jaroměřic vysoko 5:2, a dosáhli jsme tak magické hranice 50 soutěžních bodů v sezóně, což se nám naposledy podařilo ve výjimečné sezóně 2005/2006, kdy nám se 64b jen o bod utekl postup do okresu. Postupovaly tenkrát suverénní Vícenice, které se už v okrese udržely. Příští zápas sehrajeme právě v Jaroměřicích v neděli 8.5. už od 10:15.

Ještě dodávám výsledky vzájemných zápasů:
2004/2005: Koněšín – Březník 0:1; Březník – Koněšín 3:0
2005/2006: Březník – Koněšín 5:0; Koněšín – Březník 2:3
2006/2007: Koněšín – Březník 2:2; Březník – Koněšín 0:1
2007/2008: Březník – Koněšín 4:2; Koněšín – Březník 3:0
2008/2009: Koněšín – Březník 5:3; Březník – Koněšín 5:2
2009/2010: Březník – Koněšín 3:1; Koněšín – Březník 2:1
2010/2011: Koněšín – Březník 1:2; Březník – Koněšín 2:0

2004 – 2011: 9 výher, 1 remíza, 4 prohry

Hodnocení článku

Hodnocení: 2 (66.67%) - počet hlasů: 21
-+
napsal Grunge
[přečteno 17883x]
Vydáno: Neděle 1. května 2011 22:25:51 Report ze zápasu Sokol Březník vs. TJ Koněšín | Muži A | 19. kolo | Neděle 1. května 2011 | 16:30 | sezóna 2010/2011

Diskuze k zápasu

Přidat příspěvek »
 
 
 
smile laugh laugh_wink laughing_weak lol disgusted cry kiss evil finger innocent ass ninja sleep surprised beer
CAPTCHA Image
 
Úterý 3. května 2011 14:06:02
 

.: pohled Koněšína :.

Koště sice dometlo, ale udělalo hodně práce…

Březník – Koněšín 2:0 (0:0)

Branky: 67´Jiránek, 90´+4´Franěk J.

Rozhodčí: (to do)Vrtal

Diváků: 100

ŽK: 1:3

ČK: 55´Karásek

Sestava Koněšín: Šteffl – Špaček, Pokorný, Zahradníček, Ošmera – Karásek, Konečný (88´Dufek), Jahoda, Pospíšil (75´Kříž) – Janda, Ševčík

Dneska to bude jenom několik postřehů…

Do Březníka se pro body jen tak nejezdí a tak jsme zvolili jednoznačnou udržovací taktiku. Jakmile se budete snažit soupeři vyrovnat, odjedete s nadílkou. Proto hned od začátku nikam nespěchat, kouskovat to a oni třeba znervózní. Tohle se nám za první poločas podařilo dodržet a byli jsme tak svědky pokřikování domácích hráčů směrem na lavičku a naopak (jenom pro ilustraci: „líný slepice“ bylo asi to nejjemnější).

Naše plány pak byly významně narušeny vyloučením Kardy, které si doslova na rozhodčím po jeho druhém faulu vymodlil domácí Franěk. Ostatně vyjadřovat se k výkonu rozhodčích (výjimkou byl pouze pomezní Stuchlík) asi nemá smysl a omezím to pouze na konstatování, že hlavní zcela podlehl tlaku domácího prostředí a bál se cokoliv proti nim odpískat. A pak že prej my jsme uplakánci. Chlapci – trochu soudnosti by neuškodilo…

Po oslabení to bylo obléhání naší branky a nesčetně rohových kopů. Po jednom z nich jim to tam konečně spadlo. Neuhlídaná přední tyč, jemná teč a bylo to. Střelcova oslava gólu v podobě svléknutého dresu zůstala hlavním rozhodčím nepovšimnuta (myslím si, že o tomto striptýzu ani doteď nemá tušení). I přes naše upozornění pomeznímu Coufalovi, který vše viděl, aby alespoň teď ukázal svůj charakter a upozornil hlavního na tuto nesrovnalost, zůstal loajální k domácím. Jediný okamžik, kdy se jal tohoto „práva“, bylo upozornění, že je osočován urážkami z naší lavičky (už ani nevím, jakého byly rodu). Jak by také ne, když vám před očima vezmou Jahoďáka ze zadu přes obě nohy, je z toho výhoda pro domácí (???), a pomezní nic.

I přes tento hendikep jsme přece jenom při troše štěstí mohli vyrovnat. Konečný si ale spíš při svojí střele málem vyhodil koleno. Výsledek tak byl kosmeticky upraven v samotném závěru, kdy se prosadil i kanonýr domácích Franěk. Nic proti, ale ten vztyčený prostředníček by neměl zůstávat nepotrestán. Jenže když rozhodčí nevidí…ale to asi zase jen pláčem, že?

Při dnešní konstelaci to zkrátka nešlo. Ostatně s tím se tak nějak počítalo a tato prohra nás zas až tak netrápí. Sice skončila série celkově sedmi zápasů, kdy se podařilo bodovat (bereme-li v potaz i konec podzimu), ale zároveň jsme se touto devatenáctibodovou šňůrou vyhoupli ze dna do klidnějších vod středu tabulky. A to je pro nás podstatnější.
Strana 1 z 1 (příspěvků celkem: 1)
 

Zpět na Články