617559 přístupů

Články

Koněšín po 3 letech dobyt!

Za krásného slunečného počasí jsme zajížděli na půdu Koněšína. Naposledy jsme zde naplno bodovali 29. dubna 2006 a tuto sérii jsme tedy chtěli přerušit! TJ Koněšín vs. Sokol Březník | Muži A | 6. kolo | Neděle 12. září 2010 | 16:00 | sezóna 2010/2011 Po hvizdu rozhodčího Sedláčka mohl zápas začít. Prvním týmem, který se dostal do větší šance, byl Březník. Jaroslav Franěk střílel zprvní, ale pouze mimo domácí bránu. O závar v našem vápně se postaral hostující záložník poté, co udělal dvě kličky na hranici našeho vápna a následovně pálil těsně nad naši bránu. Hned nato jsme si vytvořili herní převahu a hráli jsme převážně na polovině soupeře. Po neproměněných šancích Čumplíka, který stál sám před bránou a mířil pouze nad, tak ani dalekonosná střela Pavla Ptáčka neměla úspěch, jelikož skončila pouze na břevně domácí brány. Samostatný průnik J. Křoustka do malého vápna také gól nepřinesl. Přinesl pouze vlastní zranění, po kterém ho musel střídat Petr Csicsó. Po nevyužitých šancích otevřít skóre zápasu udeřil soupeř. Po chybě Dvořáčka, který podběhl míč při odkopu, mohl hostující útočník nahrát na velké vápno, kde byl připraven ke střele domácí záložník. Ten slabou střelou umístil míč k pravé tyči a tímto poslal domácí v 32. minutě do jednobrankového vedení 1:0. O pět minut později byl nařízen pokutový kop pro hosty, po jasném faulu na J. Fraňka, který byl nevybíravě poslán k zemi. Této činnosti se ujal L. Rybníček, ale svojí střelou orazítkoval pouze břevno domácí brány. Čumplík se následovně dostal do podobné šance, jako měl v 11. minutě, zakončoval opět vysoko nad. Vyrovnávací moment přišel ve 43. minutě, kdy L. Rybníček vyslal P. Flesara do vápna, a ten velmi chytrou střelou přeloboval domácího brankáře a touto důležitou brankou srovnal stav těsně před koncem první půle na 1:1.

Ze začátku druhého poločasu, se hrálo spíše ve středu pole a bylo zde k vidění několik nepřesných momentů na obou stranách. Jako první se do větší šance dostali hosté, poté co domácí obrana propadla a dopředu mohl postupovat L. Rybníček, který připravil míč na střelu J. Fraňkovi, ale ten křížnou střelou minul. Napotřetí se dostal ke střele z vápna Čumplík, ale střílel pouze doprostřed brány, kde byl domácí brankář připraven. Po tolika neproměněných šancích musel byt střídán a místo něj nastoupil mladík V. Rybníček. V 70. minutě se dostal po rohovém kopu ke střele M. Požár, ale zprvní pálil pouze těsně nad. O minutu později posílal P. Csicsó centr na hranici malého vápna, kde hlavičkoval mimo bránu J. Franěk, tato akce měla být řešena spíše přihrávkou, jelikož J. Franěk stál sám před domácím brankařem. Vojta Rybníček utíkal do breaku a na hranici malého vápna se srazil s brankářem, který střet hodně přifilmoval, Vojta dostal žlutou. Brankář se následovně zvedl a hned rozehrával, jako by se mu nic nestalo. Do největší šance zápasu se dostali domácí v 78. minutě, kdy rychlonohý Ševčík motal hlavu hostujícím obráncům a nakonec přihrával na střelu z velkého vápna, kterou bravurním zákrokem vytáhl V. Zedniček, který dnes moc práce neměl. Hra se přenesla na druhou půli, kde byl na hranici vápna faulován P. Flesar. K přímému kopu se postavil J. Franěk, jeho střela letěla pouze těsně nad bránu domácích. K poslední velké akci se dostal J. Franěk v 87. minutě a propálil vše, co mu stálo v cestě. Tímto poslal náš tým do těsného vedení 1:2. Domácí se ke konci nezmohli na žádný velký tlak, a tak do konce zápasu měli míč na nohou spíše hosté.

Nejlepší hráč domácích byl jednoznačně brankář, který vykryl mnoho jasných šancí (až na to, jak simuloval po střetu s Vojtem Rybníčkem). Rozhodčí Sedláček dnešní zápas moc nezvládl, byl necitlivý na obě dvě strany.
Z Koněšína si výhrou 1:2 odvážíme velmi důležité 3 body a stále se držíme na čele tabulky. V příštím zápase na naší půdu přijíždí tým z Jaroměřic, očekává se, že to bude velmi tvrdý oříšek.

Hodnocení článku

Hodnocení: 4 (91.43%) - počet hlasů: 35
-+
napsal Michi
[přečteno 15356x]
Vydáno: Pondělí 13. září 2010 18:58:21 Report ze zápasu TJ Koněšín vs. Sokol Březník | Muži A | 6. kolo | Neděle 12. září 2010 | 16:00 | sezóna 2010/2011

Diskuze k zápasu

Přidat příspěvek »
 
 
 
smile laugh laugh_wink laughing_weak lol disgusted cry kiss evil finger innocent ass ninja sleep surprised beer
CAPTCHA Image
 
Středa 15. září 2010 17:32:54
 
To jo :D...správně by tam měl uvést odkud čerpal,jinak ho za to můžem napadnout :D
Středa 15. září 2010 14:37:29
 
ale je vidět, že napsal report až na základě toho našeho
Středa 15. září 2010 14:24:25
 
To jo,az na toho simulanta brankařa...hamba!
Středa 15. září 2010 14:05:45
 
pěknej report
Středa 15. září 2010 10:51:30
 

.: pohled z druhé strany :.

Po delší době měl trenér Chytka proti prozatímnímu lídrovi naší soutěže kompletní kádr. Soupeř měl naopak docela velkou marodku, a tak se mohlo zdát, že by to i tentokrát proti (rozjetému) Březníku mohlo zase vyjít…žel skutečnost byla poněkud odlišná.

Zápas pro nás začal poněkud nešťastně, kdy se už ve druhé minutě zranil kapitán Králík a musel být záhy střídán. Už od začátku bylo ovšem jasné, že to tentokrát nebude ono. Jako by nám něco svazovalo nohy. Chyběla nabídka, vázla přihrávka (každá třetí končila na kopačkách soupeře) a dopředu to bylo bez nápadu. I přesto se do ojedinělé šance dostal Martin „Klička“ Jahoda, ale v desáté minutě po obejití dvou protihráčů přestřelil. To hosté hned od začátku dokazovali, že dokážou být velmi nepříjemným a kousavým soupeřem a po většinu času drželi míč na naší polovině. Výsledkem byl poměrně vysoký počet neproměněných šancí. Ovšem buď stříleli podobně jako Jahoďák nad, nebo stálo v cestě dalekonosné střele břevno, a nebo - v tom největším počtu případů - musel bravurními zákroky zachraňovat Karel v bráně. Ten se tedy v neděli rozhodně nenudil. Z ničeho nic jsme po půl hodině ale skórovali my. Abych řek´pravdu, tak ani vlastně nevím, jak ta naše branka padla. Měl jsem totiž v tu dobu hlavu v dlaních z toho, jak trestuhodně dokázal Chalupa promáchnout a netrefit míč osamocen na rohu malého vápna v jasné příležitosti. Každopádně se míč dostal zpátky na vápno velké a Pospův šouravý pokus zaplaval za pravou tyčku – 1:0. Naše vedení ovšem nemuselo mít dlouhého trvání. Po dalších čtyřech minutách totiž rozhodčí Sedláček nařídil pokutový kop za hru tělem našeho nevyzáblého Špajdy na vyzáblého Fraňka. K exekuci se postavil nestor Rybníček, ale i když šel Karel na druhou stranu, tak míč orazítkoval opět pouze břevno. Řeči o pravdě, která se tak ukázala, jsou pak asi koloritem každého fotbalového utkání a v ochozech zazněly i tentokrát. Do této chvíle to vypadalo tak, že by to mohl být jeden z těch zápasů, kdy máte z prdele kliku a ukopete to. Jenže Březník to nepoložilo a jel dál. Vyrovnání tak přišlo v samotném závěru prvního poločasu, kdy se na něm podepsalo několik našich chyb. Za prvé: Pospova ztráta balónu na polovině soupeře v situaci tři na dva. Za druhé: Lampi v obraně si nedržel svého hráče a při křížném centru Rybníčka propadl. Za třetí: Karel zbytečně povyběhl z brány a pro Flesara nebyl problém jej přelobovat (pozn: Po zápase se kál pouze Karel).

Poločas druhý byl zrcadlovým odrazem toho prvního. Dopředu se nám nepodařilo vymyslet takřka nic a v podstatě jsme jenom nechali vyniknout umu našeho brankáře, který toho tentokrát vychytal i zchytal docela dost. (pozn: pro ilustraci - k ošetření našeho brankáře během zápasu došlo celkem třikrát a o simulování nemůže být ani řeč, že Březničtí). Během druhé půle se nám podařily snad jenom dvě kloudné akce. Ševča si několikrát narazil s Jahoďákem, ale jeho technickou střelu skvěle vyrazil na roh hostující brankář. Druhá zaznamenání hodná akce byla také kombinačního rázu zhruba čtvrt hodinky před koncem, kdy výsledkem byla sice branka vsítěná Karáskem, ale tuto akci přerušil zvednutý praporek našeho poctivého pomezního Jurky (pozn: tohle se jen tak nevidí, aby domácí pomezní zapřel gól svému týmu). Když už to vypadalo, že to ukopem a sebereme (nezaslouženě) Březníku první letošní body, tak přišla kritická 87.minuta. Franěk prostřelil vše, co mu stálo v cestě a mohl pak už jen hledat radostí zahozený dres.

O branku jsme si koledovali v podstatě celý druhý poločas. Březník si šel zkrátka za svým a trpělivou hrou se mu to povedlo. Po čtyřech letech se mu tak podařilo zvítězit na našem hřišti. Je až s podivem, jak tým, který se na jaře vyloženě trápil, se dokáže vézt na vítězné vlně. Za pět zápasů podzimu už získal víc bodů, než za celé jaro a bez ztráty kytičky tak vede (zaslouženě) i nadále tabulku. Z naší strany to byl nepovedený zápas. Skvělého Karla v brance nedokázal tentokrát nikdo napodobit, ba ani přiblížit se mu. S takovou to opravdu na body nestačí. Nezbývá tak, než si tuto bodovou ztrátu v tabulce pravdy nahradit v některém z příštích venkovních zápasů – třeba hned už v neděli na hřišti nováčka v Radkovicích.
Neděle 12. září 2010 22:05:52
 
je to uličník
Neděle 12. září 2010 21:50:59
 
Josífku, ty uličníku, vystup z řady a odkryj svoji totožnost - březnická detektivní kancelář (dále jen BDK) již dává dohromady střípky a vylučovací metodou pomalu odkrývá tvou totožnost - aprop. dlouho ses neozval :)
Josífek
Neděle 12. září 2010 21:28:32
 

.: CHVÁLA :.

Jarda Franěk velká posila pro Bosnu....doufám, že to tak půjde dál.Kluci nezklamte nás.
Strana 1 z 1 (příspěvků celkem: 8)
 

Zpět na Články