613884 přístupů

Články

Tabulkové derby přineslo body až po velkém boji

Na přání soupeře se na březnickém Velkém hřišti předehrávalo 5. kolo netradičně už v pátek odpoledne. Domácím se to také hodilo, poněvadž v sobotu se na Malém hřišti uskuteční celodenní tradiční hasičské závody O pohár starosty obce s bohatým kulturním programem. Podle předpokladů přijel zatím nejsilnější soupeř a na hřišti to bylo znát. I přes netradiční termín se dostavilo hodně diváků, a tak se za babího počasí mohlo začít. Sokol Březník vs. Sokol Hartvíkovice B | Muži A | 5. kolo | Pátek 3. září 2010 | 17:00 | sezóna 2010/2011 Začátek byl z organizačních důvodů trochu pozdržen, ale pár minut po páté odpolední mohl rozhodčí Coufal poprvé písknout do píšťalky. Začátek byl jaksi bez šancí. Jediným vzruchem úvodních minut bylo zranění V. Fraňka, který si hnul s kolenem a poločas dohrál se zapřením. S první hezkou šancí přišli zkušení J. Franěk s L. Rybníčkem a na konci ukradl P. Flesarovi gól z nohy pohotový hostující brankář Kazatel. Rybníček hned nato z boku hezky střílel, ale jeho pokus byl se štěstím vytěsněn na roh. Jeho exekuci si Rybníček také nenechal vzít a dobře udělal. Na kroucený centr se po zádech jednoho z obránců vyšplhal J. Franěk a nepříliš razantní, zato naprosto perfektně umístěnou hlavou skóroval o tyč – 15. minuta 1:0.. Další patnáctiminutovka se obešla kompletně bez šancí. Do první se hosté dostali až v 27. minutě, kdy nikým nehlídaný hartvíkovický záložník střílel těsně nad. To byla předzvěst následného gólu, který vsítil záložník Vlk v 28. minutě – 1:1. Odpověď domácích byla blesková. Psala se 31. minuta, když L. Rybníček překopl hostující obranu a z hraniční offsidové situace se do šance hnali Čumplík a J. Franěk sami na gólmana. Byla by ostuda, kdyby si neporadili, a tak si J. Franěk připsal letošní už sedmý gól – 31. minuta 2:1. Hezký moment přišel v 28. minutě. Ze standardky zprava přiletěl míč na vápno, kde se do něj opřel Ptáček a přízemní křížnou střelou jen těsně míjel pravou tyč Hartvíkovic. Je třeba říct, že konečně byla vyslyšena slova vedoucího mužstva pana Václava, který neustále ponouká hráče dnes už legendární hláškou: "Čoveče, předkloň se u toho!!" :) Ke konci poločasu se ještě blýskl dvěma krásnými střelami L. Rybníček, ale jeho pokusy byly kryty hbitými zákroky hostujícího Kazatele. Posledně jmenovaný těsně před odchodem do kabin zahřešil a vyběhnuvší zahrál proti lobu J. Fraňka rukou mimo vápno. Pomezní Babčan se mohl umávat, ale rozhodčí Coufal kroutil hlavou a naznačoval, že Kazatel hrál ramenem.

Trocha vzruchu ke konci poločasu dodala zápasu ještě větší náboj a hosté šli v druhém poločase po hlavě za vyrovnáním. V kritické 48. minutě vyslal jeden ze záložníků hostí nádherný projektil ze 30 metrů. Zedníček s obtížemi kryl. Obrovský závar o 4 minuty nato. Opět před domácí bránou. Zedníček jednu ze střel vyrazil pouze před sebe, kde dobíhal hartvíkovický Vlk. V jasné šanci ale zaváhal a Zedníček napravil svou chybu skokem na míč. V 69. minutě si J. Franěk žádal odpískání penalty po faulu na něj, ale hra plynula dál. Ptáček přebral míč a po několika kličkách z jedné strany na druhou v pádu hezky zakončoval, ale Kazatel byl na místě. Hosté ve druhém poločase tolik šancí neměli, zato byli produktivní. Po zbytečných nepřesnostech a šmudlání v domácí obraně se po šťastném odrazu dostal k míči Moczár a Zedníčka překonal – 75. minuta srovnáno 2:2. Domácí se po těchto patáliích trochu probrali uvědomili si, že je nutné tento zápas dobojovat a urvat na svou stranu. Velká příležitost k tomu byla v 81. minutě, kdy po několika pokusech o střelu poslední zakončovatel netrefil v chumlu úplně odkrytou bránu! Březničtí ale dostali další šanci velmi brzy. J. Franěk motal hlavy obráncům ve vápně, až jeden z nich zabraňoval střele nedovoleně rukou. Coufal byl pozorný a pokutový kop odpískal. Technický pracovník z oddělení přesných střel – L. Rybníček vytáhl jednu nechytatelnou vlevo po zemi a hurá domácích hráčů a příznivců bylo tentokrát hodně hlasité! 82. minuta 3:2 Střídající dorostenec V. Rybníček pak utekl hostujícím obráncům, ale tísněn zakončoval pouze do boční sítě. Hosté se ještě dožadovali podobné penalty na druhé straně za údajnou ruku, ale Coufal ukazoval: "hrajte dál". Nakonec mohl tento vyhrocený zápas opravdu skončit remízou. Tlak hostí zakončil umístěnou střelou jeden z nich okolo Zedníčka. Ten už se díval, jak míč směřuje do brány, ale kde se vzal – tu se vzal nestárnoucí harcovník Jiránek známý též jako Čurda a míč z brány vykopl do bezpečí. Aby toho nebylo dost, J. Franěk v posledních vteřinách proplouval hostujícím vápnem a byl nevybíravě sražen záchrannou brzdou gólmana Kazatele. V tu chvíli, ale Coufal ukončil utkání a pokutový kop se už nekonal.

Domácí po krásném boji doslova vydřeli důležité vítězství a s 12 body, 18 góly a zápasem k dobru se stále hřejí na výsluní tabulky III. třídy.

Příští neděli se naši pokusí dobýt hradby Koněšína. Poslední dvě sezóny jsme odtud vždy odjížděli s prázdnou, tak se uvidí, jak to letos dopadne.

Hráče hodnotili: Ružin, Grunge

Hodnocení článku

Hodnocení: 5 (100%) - počet hlasů: 14
-+
napsal Grunge
[přečteno 15012x]
Vydáno: Pátek 3. září 2010 21:17:06 Report ze zápasu Sokol Březník vs. Sokol Hartvíkovice B | Muži A | 5. kolo | Pátek 3. září 2010 | 17:00 | sezóna 2010/2011

Diskuze k zápasu

Přidat příspěvek »
 
 
 
smile laugh laugh_wink laughing_weak lol disgusted cry kiss evil finger innocent ass ninja sleep surprised beer
CAPTCHA Image
 
Sobota 4. září 2010 9:22:19
 
Grunge, krásnej report a super 3 body
Strana 1 z 1 (příspěvků celkem: 1)
 

Zpět na Články