617550 přístupů

Články

Exkluzivní rozhovor s Laděm Sochorem

Laďa odpovídal na otázky Grungeho Čau Laďo, jak se ti daří? Prožíváš teď šťastné období. Narodila se ti zdravá dcera, která je celej ty, hodná a šikovná. V práci jsi také jistě spokojený a březnickému fotbalu se teď také daří. Co na to říkáš?
Daří se dobře, ale vždy to může být ještě lepší. Ale zdraví slouží, tak si nemůžu stěžovat. Kačka už začíná kopat do balonu, tak je to sranda. Momentálně kope levou i pravou, takže je na tom lépe jak já!!

Po nevyrovnaných výkonech přišel anglický týden, který byl pro nás maximálně úspěšný – 9 bodů za pouhých 8 dní je myslím velký úspěch. Čemu to přisuzuješ?
Ve dvou posledních zápasech se nám podařilo dát první branku, pak hrajeme v klidu a vyhráváme. Ale máme docela vyrovnaný tým na všech postech, pak to jde samo.
Ještě bychom potřebovali konkurenci pro Hakana, aby to měl trochu složitější.

Nejvíc asi potěšila opakovaná výhra s odvěkým rivalem – Kralicemi, což dříve nebylo zvykem. Proč myslíš, že se nám právě proti tomuto soupeři tak daří?
Máme fotbalově vyspělý tým, asi momentálně lepší jak Kralice. Když ještě začneme dávat góly z vyložených šancí – hlavně já – bude to ještě lepší.

Právě v derby s Kralicemi ses zranil. Co se přihodilo a už je to lepší?
Je to už dobré, při sprintu mě začaly bolet záda, ale už se cítím výborně. Na Myslibořice to bude na 100%.

Útočné dvojice trenér docela střídá. S kým se Ti v útoku nejlíp hraje ze současného kádru?
Dobře se mi hraje s Verim. Bylo to snad vidět ve Valči, jen těch golů jsme měli dát víc.

V zápasech, kde chyběl Vlasta Zedníček, jsi převzal kapitánskou pásku. Jak se cítíš v této roli? Jsi ten typ, co hecuje spoluhráče a vystupuje za tým?
Byla to pro mě čest, být kapitán. Ale jednám impulsivně na některé rozhodnutí rozhodčích. Nevím jak dlouho by to fungovalo.

Co říkáš na novou generaci březnických fotbalistů? Vypadá to, že se blýská na lepší časy.
Zapojili se do týmu, a teď už by to bez nich nešlo. Snaží se a dávají fotbalu vše. Už jsme potřebovali omladit. I když je docela smutné, že bývám na place druhý nejstarší.

Jak vycházíš s trenérem Zedníčkem a jaký máš postoj ke způsobu jeho koučování, který ne každému vyhovuje?
Už se známe hodně dlouho, a víme co od sebe můžeme čekat. Hrávali jsme spolu v útoku (ještě si snad zahrajem!?). Je hodně impulsivní, někdy až moc. V sobotu chci být v základu takže NO COMMENT.

Jsi zastáncem toho, že po zápase, tréninku by měl jít člověk se spoluhráči na pivo?
No určitě, zatím to tak funguje i u nás, jen chodíme já a Libor. Asi mladejm škopek nechutná?!

Letos společně s exekutorem Liborem vedete průběžnou tabulku střelců a jsi významný adept na celkového krále střelců. Vypadá, že jsi chytl druhý fotbalový dech.
Mě ještě neopustil ten první. Jen zraju jako víno.

V profilu uvádíš, že jsi typický "koncák". Operuješ nejraději v prostoru malého vápna, nebo radši střílíš z větší vzdálenosti?
Vždy se mě líbily góly z větší vzdálenosti, ale ze hry. Občas to vyjde a o tom to je. Pak už jen radost u rohového praporku.

Někteří naši hráči si počítají góly za celou svou kariéru. Říká se to třeba o Šánovi. Máš taky takový fotbalový deníček?
Nemám. Jsem rád, když to tam padne a vyhrajem. Zatím tuto sezonu nejsem spokojený. Podle šancí bych měl mít dvakrát tolik.

Letos už to na postup asi nevypadá, přesto zažíváme po letech vydařenou sezonu jak výsledkově, tak i herně. Myslíš, že příští rok je možné se s tímto kádrem dostat do druhé třídy?
Určitě by si březničtí fans okres zasloužili. Když jsem začal kariéru za "A" tým, tak jsme ho hráli. Ale to bychom se museli jinak snažit. Hlavně na tréninku.

Teď v pátek slaví starej Kury 40tiny – akce, která má pokračovat i druhý den, kdy nás čeká tabulkový soused a lídr – Myslibořice. Budeš se krotit a soustředit se na výkon, nebo tomu dáš a Jury pořádně zapiješ?
Samozřejmě se budu krotit a dodržovat životosprávu. Fanoušci si zaslouží hlavně doma vidět 100% výkon. Věřím, že mně tam něco padne a v sobotu si dáme vítěznej škopek jako po Kralicích. Ale zdraví Kuryho se zapít musí!!!!

Díky za Tvůj čas.
Ať se Ti dál daří

Hodnocení článku

Hodnocení: 5 (100%) - počet hlasů: 2
-+
napsal Grunge
[přečteno 9341x]
Vydáno: Středa 13. května 2009 13:46:26

Zpět na Články